club2020

club2020

Club2020 – fenomen połączenia hip-hopowej czołówki

„Malibu Barbie”, „Club2020” to utwory, których premiera wywołała niemałe trzesięnie ziemi na polskiej scenie rapowej. Głośne nazwiska, pojawianie się tajemniczych vlogów promocyjych z procesu tworzenia. To wszystko sprawiło, że projekt Club2020 zadebiutował w naprawdę dobrym stylu i został bardzo pozytywnie odebrany przez fanów nie tylko polskiej muzyki hip-hop, ale również każdego z zaangażowanych twórców.

Kto należy do Club2020?

Club2020 tworzą czołowi artyści ze środowiska hip-hopu w Polsce. Najpopularniejsi z nich to m.in. Taco Hemingway, PRO8L3M, Kukon, Avi, Young Leosia, Otsochodzi, Hałastra i wiele więcej. Twórcy zgromadzili się w specjalnie zaaranżowanej przestrzeni Stoczni Gdańskiej i razem stworzyli album „Club2020”, na który złożyło się 18 utworów, a do tego nagrali materiał, z którego powstało 6 odcinków serii dokumentalnej z procesu prac nad projektem. Poza głównym albumem, dostępny jest także Mixtape grupy z dodatkowymi 8 singlami.

Dlaczego Club2020 osiągnął tak duży rozgłos?

Sukces projektu bez wątpienia tkwi w topowych twórcach i twórczyniach, którzy postanowili dołożyć swoją cegiełkę do takiego przedsięwzięcia. Dodatkowo, rapowe kolaboracje z reguły cieszą się dużym zainteresowaniem i pozwalają odkrywać nowe brzmienia, dzięki łączeniu charaterystycznych stylów każdego zaangażowanego. Club2020 świetnie trafił w niszę polskiej sceny muzycznej i wykorzystał to w sposób, który trafia do bardzo szerokiej grupy odbiorców. Dodatkowo sam sposób promowania płyty okazał się trafny ze względu na budowanie napięcia i tajemniczej atmosfery wśród fanów.

Podsumowując, Club2020 to z jednej strony tylko jeden album i dodatkowy mixtape, a mimo wszystko projekt zyskał ogromną popularność w całej Polsce. Jeśli liczby odsłuchań w serwisach streamingowych nie są dość przekonujące, wystarczy spojrzeć na ogromną frekwencję fanów na koncercie grupy, który odbył się 30 czerwca 2023 roku w ramach festiwalu Open’er. Bez względu na gusta, Clubowi2020 nie można odmówić pomysłowości i zdecydowanego wstąpienia na ścieżkę mainstreamu.