sarius

Częstochowski raper na polskiej scenie muzycznej

Rap to jeden z najbardziej popularnych gatunków muzycznych. Lubują się w nim nie tylko współcześni nastolatkowie. Również wiele osób dorosłych, nadal chętnie podchodzi do tego gatunku muzycznego, słuchając takich wykonawców. Wśród nich znaleźć można częstochowskiego rapera. Sarius już od dobrych kilku lat pokazuje na co go stać, zdobywając uznanie wśród coraz szerszego kręgu publiczności.

„Antihype 2”

Mariusz Golling, vel Sarius, ostatni album wydał w 2021 roku. Nosił on tytuł „Antihype 2„. Całość została przyjęta bardzo ciepło. Na tyle, że Sarius za to wydawnictwo, z dumą mógł odebrać Złotą Płytę – jedno z najważniejszych wyróżnień dla polskich wykonawców. Właściwie, to można powiedzieć, że nie było to jego jedyne, tak ważne wyróżnienie. Kilka innych albumów zostało dostrzeżonych, dzięki czemu udało mu się trzy razy odebrać platynową płytę. Za samo „Wszystko co złe” z 2018 roku udało mu się odebrać podwójną platynę! Było to w 2018 roku. Od tego momentu Sarius nie zwolnił. Może od dwóch lat nie pojawił się jego nowy album. Co jednak nie znaczy, że o Gollingu zrobiło się cicho.

Współpraca z innymi raperami

sarius

Wszystko przez to, że Sarius nie tylko koncertuje, ale także współpracuje z innymi raperami, gościnnie występując także na ich albumach. W 2018 roku wystąpił na albumie Tymka, który nosił tytuł „Powietrze”. Jego fani wiedzą również doskonale, że Sarius współpracował z Magierą i Szczytem. Efektem tego jest album noszący nazwę „Naszyjnik”. Nie można także zapomnieć o tym, że do współpracy, w tym samym roku, zaprosił go Sokół. Efekty ich współpracy można podziwiać na albumie „Cześć”.