opał

Opał – młody artysta u progu ogromnej kariery.

Łukasz Opiłka, znany i rozpoznawany jako Opał, to 28-letni raper pochodzący z leżącego na Śląsku Chorzowa. Od jakiegoś czasu, jego kariera nie zwalnia, a on sam zdaje się coraz bardziej rozwijać i udoskonalać swoje nietuzinkowe utwory. Czym jeszcze zaskoczy nas ten młody i pełen świeżych, zupełnie wyjątkowych pomysłów artysta?

Łukasz Opiłka na dużej scenie – czyli gdzie szukać początków Opała?

Początkowo Opała mogliśmy posłuchać głównie w duecie CichoCiemni, który prowadził wraz ze swoim kuzynem Fabianem, tworzącym muzykę hip-hopową pod pseudonimem KBZ. Do swoich klipów raper zapraszał znanych i cenionych muzyków zarówno z polski jak i zagranicy – prawdopodobnie to właśnie to miało to duży wpływ na jego rozpoznawalność. Jednymi z najciekawszych duetów jakie nagrał Opiłka był klip z Gibbsem, czy też Szymim Szymsem.

Teraz Opał stawia na dynamiczny rozwój solowej kariery, jego teledyski na YouTube mają po kilka milionów wyświetleń, a każda kolejna płyta zyskuje coraz to większą popularność wśród prawdziwych fanatyków i miłośników dobrego rapu. A jego twórczość można dostać w najpopularniejszych sklepach jak Queshop.

Coraz bardziej rozpoznawalny – czy młody raper jeszcze czymś nas zaskoczy?

Dotychczas Opał nagrał cztery albumy z piosenkami:

  • „Połączenie”
  • „Motyle”
  • „Oczy szeroko zamknięte”
  • „7G” 

Każdy z nich ma odrobinę inny charakter – różnią się między sobą po to, aby każdy z nich był jeden, niepowtarzalny i nieunikniony. Niektóre utwory można usłyszeć nawet w radio – te, które na Youtubie mają ponad milion wyświetleń, z całą pewnością każdy z nas powinien choć raz przesłuchać.

Ścieżka kariery Opała dopiero co się zaczęła. Wielu fanów artysty twierdzi, że to właśnie on wywróci nasz sklep, organizację i bałagan do góry nogam.