Ludzie mówią różne rzeczy

Kuba Knap powraca z nowym albumem, który przynosi nie tylko g-funkowe inspiracje, ale również nawiązania do południowego stylu muzycznego znad Rio Grande. Cała płyta, z wyjątkiem bonusowego utworu, wyprodukowana została przez cenionego producenta Jorgusia Kilera. Całość poddana była analogowemu miksowi w renomowanym OtraBarwa Studio, a finalne brzmienie nadał Deszczu Strugi.

Na tym albumie pojawiają się także znani goście, wśród nich Ero i Kosii z JWP, ZETENWUPE i Ryfa Ri. Teksty Kuby Knapa wciągają słuchacza, nierzadko zaskakując, czasem frustrując, by zaraz potem rozśmieszyć lub zmusić do głębszych refleksji. Słowo klucz to „Vaib,” a cała płyta buja, niezależnie od tonacji utworu. Kuba, jak zawsze, zachowuje swój niewymuszony styl, dostarczając rapu najwyższej jakości. Funk na tym albumie żyje i ma się świetnie!

Graficzna oprawa albumu „Ludzie mówią różne rzeczy” została stworzona przez Julię Knap oraz Tomasza Miszkina. Kiedy ostatnio widzieliście okładkę, która tak przyciąga wzrok? Jednak to nie wszystko, ta okładka opowiada historie ludzi, którzy na niej są przedstawieni!

Poniżej znajdziecie tracklistę albumu:

 1. WAHADŁO (gościnnie KOSI i ERO – JWP)
 2. NIEPOTRZEBNIE
 3. SPRANE CZAPKI
 4. ZMIANA ŚPIEWKI (gościnnie MONDRY i GUPI)
 5. NAWET JAK KTOŚ KRZYCZY (dodatkowy sax: ADAŚ)
 6. LUDZIE MÓWIĄ RÓŻNE RZECZY
 7. GDZIEŚ W POLSCE (gościnnie ZETENWUPE i FERAJNA)
 8. TO CI POWIEM (cuty DJ BARSZCZU)
 9. CO BYŚ ZROBIŁ (gitara KIERAS)
 10. SKUTKI JARANIA BOBKA (JORGI KILLAH’S GROOVE I)
 11. ZNAJDĘ (cuty DJ BLACK BELT GREG)
 12. DAJ MI BUZI (skrecze DJ HUBSON)
 13. UWIERZ
 14. NIE PRZETŁUMACZYSZ (gitara STACHU PRZYGODA)
 15. KAŻĘ ŚWIATU SIĘ BUJAĆ (gościnnie RYFA RI, bas PAWEŁ 'BASOLOG” KUŹMICZ)