gibbs mantra

Mantra – nowy album Kacper HTA x Fonos

Większość z nas słyszała już o albumie, który w 2020 stworzyli polscy raperzy, Kacper HTA i Fonos oraz Gibbs – „Mantra”. Stał się on jednym z najbardziej popularnych albumów polskiego hip-hopu, jako jeden z nielicznych albumów rapowych uzyskał status złotej płyty. „Mantra” trafiła także na pierwsze miejsce listy OLiS. Swoją popularność płyta zawdzięcza przede wszystkim melodyjności i świetnym wokalom.

Wspólny projekt Kacpra HTA i ekipy Fonos

Mantra” stanowi wspólny projekt Kacpra HTA i ekipy Fonos, za produkcję odpowiada jednak przede wszystkim Gibbs. Album ukazał się nakładem wydawnictwa Ghetto Music. Zaskakującą jedność muzyki i tekstów w tym kolaboracyjnym projekcie stała się możliwa dzięki wieloletniej znajomości Kacpra HTA i grupy muzycznej Fonos, która zaowocowała wspólnym spojrzeniem na świat oraz muzykę. W „Mantrze” Gibbs występuje nie tylko jako producent, ale także jako wokalista (w tym w utworze tytułowym oraz w refrenach). Za warstwę muzyczną „Mantry” odpowiada również Druid. Na płycie wystąpił gościnnie także Oliver Olson.

Mantra – rap przyjemnych melodii

O sukcesie komercyjnym „Mantry” zadecydowały przede wszystkim lekkie, wpadające w ucho melodie. Jest to właśnie ten rodzaj hip-hopu, który spodoba się każdemu, niezależnie od gustów muzycznych – nawet tym, którzy nie lubią muzyki rapowej. Zaletę tę podkreślają dodatkowo bardzo dobre wokale i wysoka jakość produkcji. Melodie są proste i czytelne, ale przy tym interesujące. Na to, że „Mantry” po prostu dobrze się słucha, wpływa też nieprzypadkowy, staranny dobór utworów. „Mantra” to płyta lekka, śpiewna, dobra na każdą okazję. Treść, nastrój i teksty „Mantry” przypominają wcześniejsze albumy jej twórców, takie jak „Iluzja” czy „Lidokaina”.