Perkusja akustyczna – jak nauczyć się na niej grać?

perkusjaPoczątkujący muzycy często stoją przed pytaniem, na jaki instrument muzyczny powinni się zdecydować? Wybór perkusji akustycznej wiąże się z dużym nakładem pracy oraz cierpliwości. Jest to bowiem instrument bardzo wymagający. Jednocześnie granie na nim przynosi wiele radości oraz satysfakcji. Jak nauczyć się na nim grać?

Perkusja akustyczna nadaje muzyce rytm, który jest bardzo ważny dla każdej kompozycji muzycznej. Aby opanować go w odpowiednim stopniu bardzo ważna jest praktyka oraz trening. Dlatego perkusiści powinni bardzo dużo ćwiczyć. Nie wystarczą same lekcje gry na perkusji, które odbywa się raz czy dwa w tygodniu. Istotny jest także samodzielny trening w domu. W samodzielnej nauce wyćwiczyć powinno się podstawowe umiejętności, jak prawidłowe trzymanie pałeczek czy choćby granie podstawowych rytmów.

Ważna jest tak zwana rozgrzewka, która poprzedza rozpoczęcie gry na perkusji akustycznej. Wielu muzyków odbywa ją na przykład z obciążeniem na rękach, dzięki czemu przy prawdziwym już graniu odczuwają lekkość dłoni.

Początkujący perkusiści powinni odbywać swoje ćwiczenia muzyczne licząc. To pomaga w uzyskaniu prawidłowej orientacji muzycznej, co przyda się w dalszym rozwijaniu swojego talentu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *